بزرگداشت زنده یاد احمد گرگین تحت عنوان «بشکسه دیل»(در گیلکی به معنی دل شکسته)۶ اردیبهشت ماه ۹۷ در سالن آمفی تئاتر شهید آوینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رودسر برگزار خواهد شد.

 

ستاد بزرگداشت زنده یاد استاد احمد گرگین رودسری به همت گروهی از هنرمندان منطقه تشکیل شده است و این ستاد پس از بحث و بررسی پیرامون چگونگی همکاری گروه های هنری گوناگون به منظور برپایی بزرگداشتی برای زنده یاد استاد احمد گرگین،روز ششم اردیبهشت را برای اجرای برنامه تعیین کرد.

براساس هماهنگی های صورت گرفته،این بزرگداشت تحت عنوان «بشکسه دیل» ساعت ۱۶ الی ۱۹ ششم اردیبهشت در سالن آمفی تئاتر شهید آوینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رودسر با حضور اساتید نامی کشور همچون حسین مهدوی(م.موید)،بیوک ملکی و سید ضیاءالدین شفیعی و همچنین شاعران برجسته استانی از جمله محمد فارسی و محمد بشرا برگزار خواهد شد.

این مراسم با اجرای موسیقی و برپایی میز طراحی و خوشنویسی به صورت زنده همراه خواهد بود.

استاد احمد گرگین،شاعر و ترانه سرای رودسری ۱۳ اسفند ۹۶ بر اثر بیماری دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

این شاعر گیلانی ‌کار ادبی خود را با شعر فارسی آغاز و عمدتا در قالب کلاسیک شعر می‌سرود،اما بعدها به گویش گیلکی روی آورد و در حوزه دوبیتی‌های گیلکی آثار قابل تحسینی از خود به جای گذاشت.

آثار استاد گرگین در حوزه دوبیتی گیلکی بسیار درخشان و زبانزد خاص و عام بود و تلاش زیادی شد که حداقل یک کتاب یا مجموعه صوتی از وی منتشر شود که به ‌دلیل بیماری وی میسر نگشت.

بخشی از آثار وی مذهبی و آیینی است.همچنین تعدادی از ترانه‌های وی در صدای مرکز گیلان تولید شده و گهگاهی از این رسانه پخش می‌شود./ایسنا