سلامت، تخصص و همراهی با دولت از اولویت های انتخاب مدیران است

فرماندار رودسر با بیان این مطلب که چند شاخص برای انتخاب مدیران در اولویت است افزود : سلامت ، تخصص و همراهی دولت از اولویت هایی است که در انتخاب مدیران از آن بهره می گیرم.

 

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری رودسر ، علی وارسته بهدانی در نشست با فعالین سیاسی و اجتماعی و حامیان دولت تدبیر و امید در شهرستان رودسر یکی از وظایف خود را بعنوان نماینده عالی دولت ارتباط و برقراری تعامل با نخبگان ، جوانان ، دانشگاهیان و فعالین عرصه های سیاسی و اجتماعی و …. دانست و افزود: به شفافیت در تمام امور معتقدم و دغدغه ام بعنوان نیروی سیاسی دولت بر اساس و اصول دولت تدبیر و امید است و تمام تلاشم بر این است تا دولت در تمام اهداف اجرایی موفق شود و برای موفقیت های بزرگتر نیز از هیچ تلاشی دریغ نمی کنم
فرماندار رودسر با اشاره به رعایت پیوستگی در امور افزود : بسترسازی و ریل گذاری مناسبی در دولت یازدهم صورت گرفت که در دولت دوازدهم با ادامه مسیر و رعایت پیوستگی و انسجام می توانیم به نتایج مثبت دست یابیم .
وی با تاکید بر اینکه از نشست با تمام گروههای سیاسی مجوزدار استقبال میکنم افزود : فضای سیاسی حال شهرستان و کل کشور فضایی آزاد بوده که در آن هر فرد یا گروهی که همسو با اهداف نظام و قانون باشد می تواند مواضع خود را بیان کند و تاکنون نیز عملکرد دولت حاکی از حفظ و صیانت این مهم بوده است .

فرماندار رودسر افزود : کنشگران سیاسی موظفند ارتباطات اجتماعی خود را تقویت بخشند و انتظار می رود صرفا در انتخابات فعالیت خود را علنی نکنند بلکه حضورشان را در عرصه های مختلف و مناسبت های مذهبی و ملی به ثبت برسانند .
وارسته با بیان این مطلب که چند شاخص برای انتخاب مدیران در اولویت است افزود : سلامت ، تخصص و همراهی دولت از اولویت هایی است که در انتخاب مدیران از آن بهره می گیرم .
وی ادامه داد : یکی از دغدغه های جدی در شهرستان ، انتخاب بخشدار چابکسر بود که پیگیری های زیادی هم در تسریع روند انتخاب صورت گرفت و یکی از آیتم های مهم دیگر انتخاب افراد از بدنه وزارت کشور بود که بدرستی انجام پذیرفت .
وی اظهار داشت : بعنوان عنصر دولت نمی توانم به خود بقبولانم که نیرویی که سابقه اش در مخالفت با دولت مشخص است را استفاده نمایم و تک تک نیروهایی که برای جایگاههای مدیریتی انتخاب می شوند با حساسیت های گزینشی و در راستای اعتقاد به دولت انجام می گیرد .
نماینده عالی دولت در این نشست با تاکید براینکه تعامل درست و اصولی ما را به نتیجه می رساند افزود : بهترین روش اداره جامعه استفاده از اندیشه های مختلف در کنار یکدیگر است و جزیره ای عمل کردن ما را از هدف دور می کند .
وارسته با تاکید بر اینکه نظر یک حزب نظر مردم عادی نیست افزود : از همه دست اندرکاران فعال سیاسی شهرستان که دلشان برای عزت و سرافرازی این نظام و شعائر و راهبردهای انقلاب می تپد درخواست می کنم در چارچوب اهداف عالیه نظام و خط مشی تعریف شده قانون اساسی در سرنوشت این شهرستان بالطبع استان و کشور با تعامل با همه جریان ها تاثیرگذار باشند و احزاب باید برای ماندگاری برنامه ارائه کرده و آینده را ترسیم کنند ، احزاب واسطه بین حکومت و مردم هستند .
وارسته با اشاره به اینکه آمار مشارکتهای اجتماعی مردم بنوعی بازخورد فعالیت فعالان سیاسی بوده است افزود : مردم انتظار دارند برنامه های احزاب را گوش دهند ، فضای کنونی دولت برای هرگونه فعالیت سیاسی آماده بوده و اگر مسئولین و دولتمردان توسط فعالان سیاسی حمایت و پشتیبانی نشوند کار پیش نخواهد رفت .
فرماندار رودسر با مهم و مثبت ارزیابی کردن نشست های هم اندیشی با فعالان سیاسی و اجتماعی برای بهره گیری از افکار و ایده های آنان در برنامه ریزی ها و سیاست های کلان دولت بر استمرار این نشست ها تاکید کرد .
نماینده عالی دولت در رودسر با تاکید بر اطلاع رسانی درست و بموقع عملکرد دولت افزود : به اذعان تمام نیروهای سیاسی گیلان در بخش اطلاع رسانی نسبت به گذشته تفاوت هایی احساس می شود و معتقدم با برگزاری نشست های تخصصی مختلف و استفاده از اندیشه های تاثیرگزار می توانیم عملکرد و اقدامات دولت را چه در سطح شهرستان وچه در سطح کلان بیش از پیش بدرستی انعکاس دهیم .
وی با تاکید بر اینکه از ضرورت های امروز جامعه ، تعامل و ارتباط با نسل جوان است افزود : معتقدم باید با جوانان گفتگو و تعامل بیشتری داشته باشیم و صرفا در مواقع نیاز از آنان استفاده نکنیم بلکه در تمام مواقع از خلاقیت ، پویایی و اندیشه ناب آنان در موارد مختلف کاری بهره ببریم.
وی با اشاره به تلاشهای صورت گرفته در گذشته اظهار کرد : در حوزه سرمایه گذاری و استفاده از سرمایه گذاران باید اهتمام ویژه ای داشته باشیم و از این نشست ها و گفتگوها خروجی موثری دریافت نماییم .
وی اظهار کرد : گردشگری یکی از اولویت های اصلی در برنامه های استاندار گیلان است که این آیتم در کنار مولفه کشاورزی بعنوان مکمل و لازم و ملزوم یکدیگر هستند اما گردشگری امری زودبازده است که می تواند ما را سریعتر به اهداف اصلی برساند و با اهمیت بخشیدن به بحث گردشگری این روند تسریع می یابد.
فرماندار رودسر با اشاره به بسترسازی ها در حوزه گردشگری افزود : سه ویژگی سنجش وضعیت ، امکانات و نیروی انسانی از اقداماتی است که در حوزه گردشگری با تاکیدات استاندار محترم باید مدنظر قرار گیرد و مدیران موظفند در اجرای این طرح حول محور این سه بخش اقدام لازم را انجام نمایند .
فرماندار رودسر با تاکید بر اینکه اختیاراتم را بدرستی پیگیری می کنم تا در مقام پاسخگویی به آن برآیم افزود : چارچوب کاری ام را بر اساس اصول دولت تدبیر و امید حفظ نمودم و بر همان اساس حرکت می کنم.
وی افزود : رویه کاریم اثباتی است و براساس ظرفیت ها حرکت می کنم و معتقدم اگر کسی ظرفیت ها را شناسایی کند و برآن اساس گام بردارد تغییرات خوبی حاصل می شود.
وی در پایان سخنان خود رضایتمندی مردم را از اولویت های اصلی مدیریتی خود دانست و افزود : مدیران در راستای نیازسنجی و شناسایی نیازهای مردم برآیند تا با برنامه ریزی های کوتاه مدت و میان مدت نسبت به رفع آن برآییم .
گفتنی است در این نشست تعدادی از فعالان سیاسی و اجتماعی شهرستان رودسر با طرح مسائل و مشکلات جامعه، نظرات و پیشنهادات خود را در جهت بهبود خدمات دولت به مردم و روستاییان، بکارگیری فعالان سیاسی همسو با دولت در پست های مدیریتی با ضرورت انسجام میان حامیان مردمی و دولت پرداختند.