‎امین صفایی اصل، فرزند یکی از خانواده ها ی اصیل و خوش نام رودسر و فارغ التحصیل رشته ی مهندسی عمران از دانشکده ی فنی دانشگاه تهران  در سال 1371 است.
وی پس از اتمام دوره کارشناسی موفق به قبولی در آزمون کارشناسی ارشد همین دانشکده در رشته ی سازه های هیدرولیکی شده و بلافاصله پس از فارغ التحصیلی به فعالیت دربخش عمران و شهرسازی مشغول شد.

‎در همین راستا ایشان طی سالهای 72 الی 78 در پروژه های مختلف عمرانی و و با سمت کارشناس مسئول ومدیریت پروژه در نقاط مختلف کشورو پروژه های متنوع  شامل پروژه های بیمارستانی شهرستانهای ازنا لرستان – سوسنگرد و رامهرمز – پروژه های شرکت آب و فاضلاب مناطق تهران و ….  حاضر و مشغول به خدمت بوده اند .
از سال 78 با حضور در منطقه آزاد کیش تا سال 1390 در سطوح مختلف کارشناسی و مدیریتی ودر جایگاه مهندسین مشاور و کارفرما  سازمان منطقه آزاد کیش و در پروژه ها و فعالیتهای  متنوع طرحهای عمرانی – شهرسازی – طرحهای زیربنایی آب و برق و فاضلاب – برنامه و بودجه و مرتبط با طرحهای سرمایه گذاری متنوع بخش خصوصی اعم از مسکونی و گردشگری و ….حاضر بوده است که برخی ازمهمترین این طرحها در این جایگاهها عبارت بوده اند از : مرکز همایشهای بین المللی کیش – مجموعه گردشگری نماد شهری کیش- ترمینال مسافری بندرگاه کیش – اسکله 12 هزارتنی بندرگاه کیش – طرحهای توسعه ای فرودگاه کیش – منبع مرتفع هوایی آب – شبکه های آب و فاضلاب- اسكله تفريحي كيش- تالارشهر – تصفيه خانه فاضلاب- بندرگاه صيادي –  سالنهاي ورزشي مجموعه المپيك – پاركهاي ساحلي و ….

‎از سال 1390 با منفک شدن از سازمان منطقه آزاد کیش و با حضور در بخش خصوصی و بعنوان رییس هیات مدیره مهندسین مشاور ساباط نسبت به طراحی و اجرا و مدیریت اجرایی تعدادی پروژه در قالب مجتمع های مسکونی – هتل – شهرک های چند منظوره و ….. اقدام نموده اند .

‎ایشان طی سالهای فعالیت از سال 72 تاکنون و در کنارفعالیت حرفه ای خود موفق به اخذ پروانه پایه 1 نظام مهندسی استان تهران در گرایش های طراحی و نظارت و اجرا شده و با گذراندن دوره های مختلف تخصصی مربوط به امور فنی وحقوقی وقراردادهای عمرانی از این توانمندیهای اخذ شده نیز طی سالهای فعالیت بهره برداری نموده اند .

‎ایشان از سال 87تااکنون مدرس دانشگاه علمی و کاربردی منطقه ی آزاد کیش بوده و بعنوان چهره ای شناخته شده در بخش عمران منطقه آزاد کیش می باشند .
وی انسانی خونگرم‌ است که بواسطه سالهای فعالیت در سطح کشور و علی الخصوص منطقه آزاد کیش دارای روابط با سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی است که امیدواریم از این امتیاز ایشان شهر رودسر بسیار بهره مند گردد.
همچنین مهندس صفایی بسیار علاقمند به علوم اجتماعی بوده و در این زمینه مطالعات جدی فراوانی دارد.آشنایی با خرده فرهنگ ها و زبان موثر ارتباط با لایه های مختلف اجتماعی از دیگر امتیازات ایشان است.تسلط ایشان بر امر بودجه و امور مالی از وی یک کارشناس زبده در برنامه ریزی ساخته که این امر در توفیقشان در مدیریت مهمترین پروژه های شهرسازی کیش پیداست.

‎علاقه ی وافر ایشان به زادگاه شان،شهر رودسر،موجب گردیده تا مجموعه ای از منافع ریز و درشت شخصی را کنار نهاده و به یاری این شهر کوچک اما پرظرفیت بپردازد.
امید آن است که اعضاء محترم شورای شهر رودسر با رای قاطع به مهندس امین صفایی ضمن هنجار شکنی و دوری جستن از دور نا تمام چرخش شهرداران محترم موجود در استان طرحی نو در مدیریت شهری استان در انداخته و با ظرفیت سازی برای این شهر سرافراز به الگویی نو در  توسعه  شهری استان بدل شود.